Zimowa Podróż w NInA| Pokazy dla szkół i przedszkoli

Zimowa Podróż | POKAZ KLASYKI POLSKIEJ RETRO ANIMACJI dla grup przedszkolnych
Terminy: Poniedziałek 5.12, środa 7.12, piątek 9.12 2016 r., godz. 10:00 -11:00

piracirzeczni_

Zapraszamy na spotkanie z klasyką polskiej animacji. Kultowymi bohaterowie czekają na dzieci. W trakcie pokazu zobaczymy na wielkim ekranie kinowym „Przygody  Błękitnego Rycerzyka” , ekspedycje smoka „Baltazara Gąbki”, i przygody „Reksia” i „Bolka i Lolka”.

Program:

 1. „Piraci rzeczni” (1965) z cyklu „Przygody błękitnego rycerzyka”,  reż. Władysław Nehrebecki, 10:16 minut
  Piraci pod wodzą groźnego chrząszcza napadają na wioskę spokojnych i pracowitych mrówek, biorą je do niewoli i porywają na swój statek. Na szczęście w porę zjawiają się dzielny Błękitny Rycerzyk i jego wierny giermek żuk. Zanim piraci odpłyną, Rycerzyk wraz z giermkiem uwolnią wszystkie mrówki i zatopią piracki statek.
 1. „Reksio remontuje” (1980), reż. Lechosław Marszałek, 11:47 minut
  Reksio przypadkiem natyka się na magazyn wnętrzarski i rodzi się w nim marzenie o pięknym i wygodnym domu. Zainwestuje w to swoje marzenie wielki zapas kości, dużo nerwów i dużo pracy, ale na końcu… weźmie wspaniałą kąpiel w swojej pięknie odmalowanej budzie.
 1. „Smok-Expedition” (1969) z cyklu „Porwanie Baltazara Gąbki, reż. Władysław Nehrebecki, 6:41 minut
  Znamienity uczony profesor Baltazar Gąbka znika w niewyjaśnionych okolicznościach w czasie wyprawy do Krainy Deszczowców. Książę Krak wysyła na poszukiwania Smoka Wawelskiego, któremu towarzyszy słynny kucharz Bartolini Bartłomiej herbu “Zielona pietruszka”. Poszukiwacze nie są sami, śledzi ich bowiem tajemniczy, złowrogi don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców…
 1. „Na wyspach Polinezji” (1968), z cyklu „Bolek i Lolek wyruszają w świat”, reż. Władysław Nehrebecki,  9:36 minut
  Bolek i Lolek, zwiedzając świat, trafiają na wyspy Polinezji. Jak wszędzie, i tu przeżyją niezwykłe przygody: poznają dwoje sympatycznych tubylców, zmierzą się z wielkozębym rekinem, zaprzyjaźnią z ogromną ośmiornicą i zabawią się w poławiaczy pereł.

Zimowa Podróż | POKAZ AKADEMII PANA KLEKSA dla młodzieży ze Szkół Podstawowych
Terminy: Poniedziałek 5.12, środa 7.12, piątek 9.12 2016 r., godz. 11:00 -13:00

akademia_pana_kleksa

Akademia Pana Kleksa, (1983), reż. Krzysztof Gradowski, 158 minut
Opis: Młody Adaś Niezgódka rozpoczyna edukację w tajemniczej Akademii. Szkołę prowadzi czarodziej Pan Kleks, któremu pomaga inteligentny szpak Mateusz.

Wstęp:

Wstęp na pokazy jest bezpłatny, ale wymaga obowiązkowej rejestracji. Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.


Zimowa Podróż | SPEKTAKL MUZYCZNY “SZALONY BAL”

Termin: wtorek, 6 grudnia 2016 r
godz. 10:00 – 11:00 dla grup przedszkolnych,
godz. 12:00 – 13:00 dla grup ze SP,

muzalinda

Spektakle teatralne dla dzieci w reżyserii Ewy Szawłowskiej i opracowaniu muzycznym Moniki Polaczek-Przestrzelskiej

Opis : W Szalonym Królestwie trwają przygotowania do uroczystego balu. Paź Tryl i błazen Skoczek biegają jak w ukropie i szykują wymyślne kostiumy. Wszyscy zastanawiają się, jaki kostium będzie miała Królowa, co owiane jest wielką tajemnicą. Nieoczekiwanie pojawia się tajemniczy gość, czarodziej Pląs – mistrz tańca i etykiety. Czy mieszkańcy królestwa będą zadowoleni z jego wizyty? Czy Królowa zaskoczy wszystkich swoim przebraniem? Co wydarzy się na balu? O tym przekonają się widzowie podczas bajki, w  której dzieci z widowni wezmą udział w balu w Szalonym Królestwie. Będzie to świetna okazja do poznania rozmaitych tańców i prostych figur tanecznych, a wszystko przy muzyce granej na żywo.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny, ale wymaga obowiązkowej rejestracji (poniżej). Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.


  Wybierz wydarzenie (proszę wybrać jeden termin):

  Pokazy specjalne Retroanimacji dla grup przedszkolnych

  Pokazy specjalne Akademii Pana Kleksa dla grup ze SP

  Spektakl Muzyczny "Szalony Bal" dla grup przedszkolnych

  Spektakl Muzyczny "Szalony Bal" dla grup szkolnych i wczesnoszkolnych

  Zgłaszający:

  Adres e mail:

  Nr telefonu:

  Adres instytucji edukacyjnej:

  Liczba dzieci w grupie:

  Informacja:
  Wszystkie pola są obowiązkowe.
  Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem udziału w warsztatach.

  PROSIMY O WYRAŻENIE ZGODY W ZWIĄZKU Z TWORZENIEM BAZY UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW, ICH REJESTRACJĄ ORAZ OTRZYMYWANIEM NEWSLETTERA EDUKACYJNEGO NInA:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres pocztowy, adres poczty elektronicznej, telefon) przez Narodowy Instytut Audiowizualny (ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa) w związku z rejestracją na pokazy filmowe dla dzieci .

  Wyrażam nieodpłatną zgodę na rozpowszechnianie przez Narodowy Instytut Audiowizualny „NInA” (ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa) mojego wizerunku i wypowiedzi w ramach rejestracji audiowizualnej pokazów filmowych dla dzieci na następujących polach eksploatacji: a. utrwalanie na jakimkolwiek nośniku audiowizualnym cyfrowym, analogowym i jakąkolwiek techniką, b. zwielokrotnianie jakąkolwiek techniką, w tym techniką cyfrową, analogową i drukarską, c. wszelkie rozpowszechnianie, w tym w Internecie, d. publiczne odtwarzanie i wyświetlanie, e. wprowadzanie do pamięci komputera i do sieci multimedialnej, w tym Internet, f. wszelkie publiczne udostępnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym, w tym wykorzystanie lub udostępnianie w Internecie, w tym na stronach internetowych NInA, g. wykorzystanie w całości lub we fragmentach (w tym stopklatki), dowolnie wybranych przez NInA w celach promocji i reklamy NInA oraz na opracowanie ww. rejestracji, w szczególności sporządzanie wersji obcojęzycznych.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera edukacyjnego NInA na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej i przetwarzanie w tym celu moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej) przez Narodowy Instytut Audiowizualny (ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa).