Zimowa Podróż w NInA| Pokazy dla szkół i przedszkoli

Zimowa Podróż | POKAZ KLASYKI POLSKIEJ RETRO ANIMACJI dla grup przedszkolnych
Terminy: Poniedziałek 5.12, środa 7.12, piątek 9.12 2016 r., godz. 10:00 -11:00

piracirzeczni_

Zapraszamy na spotkanie z klasyką polskiej animacji. Kultowymi bohaterowie czekają na dzieci. W trakcie pokazu zobaczymy na wielkim ekranie kinowym „Przygody  Błękitnego Rycerzyka” , ekspedycje smoka „Baltazara Gąbki”, i przygody „Reksia” i „Bolka i Lolka”.

Program:

 1. „Piraci rzeczni” (1965) z cyklu „Przygody błękitnego rycerzyka”,  reż. Władysław Nehrebecki, 10:16 minut
  Piraci pod wodzą groźnego chrząszcza napadają na wioskę spokojnych i pracowitych mrówek, biorą je do niewoli i porywają na swój statek. Na szczęście w porę zjawiają się dzielny Błękitny Rycerzyk i jego wierny giermek żuk. Zanim piraci odpłyną, Rycerzyk wraz z giermkiem uwolnią wszystkie mrówki i zatopią piracki statek.
 1. „Reksio remontuje” (1980), reż. Lechosław Marszałek, 11:47 minut
  Reksio przypadkiem natyka się na magazyn wnętrzarski i rodzi się w nim marzenie o pięknym i wygodnym domu. Zainwestuje w to swoje marzenie wielki zapas kości, dużo nerwów i dużo pracy, ale na końcu… weźmie wspaniałą kąpiel w swojej pięknie odmalowanej budzie.
 1. „Smok-Expedition” (1969) z cyklu „Porwanie Baltazara Gąbki, reż. Władysław Nehrebecki, 6:41 minut
  Znamienity uczony profesor Baltazar Gąbka znika w niewyjaśnionych okolicznościach w czasie wyprawy do Krainy Deszczowców. Książę Krak wysyła na poszukiwania Smoka Wawelskiego, któremu towarzyszy słynny kucharz Bartolini Bartłomiej herbu “Zielona pietruszka”. Poszukiwacze nie są sami, śledzi ich bowiem tajemniczy, złowrogi don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców…
 1. „Na wyspach Polinezji” (1968), z cyklu „Bolek i Lolek wyruszają w świat”, reż. Władysław Nehrebecki,  9:36 minut
  Bolek i Lolek, zwiedzając świat, trafiają na wyspy Polinezji. Jak wszędzie, i tu przeżyją niezwykłe przygody: poznają dwoje sympatycznych tubylców, zmierzą się z wielkozębym rekinem, zaprzyjaźnią z ogromną ośmiornicą i zabawią się w poławiaczy pereł.

Zimowa Podróż | POKAZ AKADEMII PANA KLEKSA dla młodzieży ze Szkół Podstawowych
Terminy: Poniedziałek 5.12, środa 7.12, piątek 9.12 2016 r., godz. 11:00 -13:00

akademia_pana_kleksa

Akademia Pana Kleksa, (1983), reż. Krzysztof Gradowski, 158 minut
Opis: Młody Adaś Niezgódka rozpoczyna edukację w tajemniczej Akademii. Szkołę prowadzi czarodziej Pan Kleks, któremu pomaga inteligentny szpak Mateusz.

Wstęp:

Wstęp na pokazy jest bezpłatny, ale wymaga obowiązkowej rejestracji. Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.


Zimowa Podróż | SPEKTAKL MUZYCZNY “SZALONY BAL”

Termin: wtorek, 6 grudnia 2016 r
godz. 10:00 – 11:00 dla grup przedszkolnych,
godz. 12:00 – 13:00 dla grup ze SP,

muzalinda

Spektakle teatralne dla dzieci w reżyserii Ewy Szawłowskiej i opracowaniu muzycznym Moniki Polaczek-Przestrzelskiej

Opis : W Szalonym Królestwie trwają przygotowania do uroczystego balu. Paź Tryl i błazen Skoczek biegają jak w ukropie i szykują wymyślne kostiumy. Wszyscy zastanawiają się, jaki kostium będzie miała Królowa, co owiane jest wielką tajemnicą. Nieoczekiwanie pojawia się tajemniczy gość, czarodziej Pląs – mistrz tańca i etykiety. Czy mieszkańcy królestwa będą zadowoleni z jego wizyty? Czy Królowa zaskoczy wszystkich swoim przebraniem? Co wydarzy się na balu? O tym przekonają się widzowie podczas bajki, w  której dzieci z widowni wezmą udział w balu w Szalonym Królestwie. Będzie to świetna okazja do poznania rozmaitych tańców i prostych figur tanecznych, a wszystko przy muzyce granej na żywo.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny, ale wymaga obowiązkowej rejestracji (poniżej). Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.


[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]